Ολυμπιάδα-ΑΕΚ 73-65

Η ανδρική μας ομάδα διπλασίασε τις φετινές της νίκες επί της Α.Ε.Κομοτηνής, επικρατώντας με 73-65. Στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα Ολυμπιάδα ήταν καλύτερη και είχε τον έλεγχο και την πρωτοπορία στο σκορ. Εξαίρεση αποτέλεσε το τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου μέχρι και τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου, όπου απώλεσε προβάδισμα δεκατεσσάρων πόντων, δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν. Στη συνέχεια η ομάδα μας αντέδρασε, βελτίωσε την άμυνα της και πήρε εκ νέου το προβάδισμα, το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Δεκάλεπτα: 22-13, 43-31, 62-54, 73-65.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Τρούπος): Καραμπατζάκης 4, Βεζυρτζής, Δρούμπαλης 2, Γιαβρίδης 25(5), Δαβουδάνης 10, Μπολιός 4, Τσιφλίκογλου, Σονωβίδης 18(1), Κανδύλης 3, Παυλίδης, Κιουρκτσής 3(1), Βλουντάρτσικ 4.

ΑΕΚ (Παπαδόπουλος): Κυμπάρης, Καραγιώργος 8(2), Μπέγκο 3, Μπακιρτζής 9(1), Πασσαλίδης 15, Σαββίδης 11(2), Καζόγλου 4(1), Ζαμπανιώτης 11, Μπανιώτης 4, Χρήσιμος.