Ολυμπιάδα-Εθνικός 55-65

Ήττα για το αντρικό τμήμα της Ολυμπιάδας από τον συμπολίτη Εθνικό με 55-65. Στο πρώτο μέρος, ιδιαίτερα στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα μας ήταν καλύτερη και προηγήθηκε μέχρι και 9 πόντους (29-20), για να κλείσει τελικά το ημίχρονο με 29-24. Στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου η Ολυμπιάδα προηγήθηκε με 32-24. Στη συνέχεια ωστόσο, σε ένα πολύ κακό πεντάλεπτο για την ομάδα μας, ο Εθνικός με ένα επιμέρους 3-18 μετέτρεψε το σκορ σε 35-42. Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου τις δύο ομάδες χώριζε η ελάχιστη δυνατή διαφορά (43-44). Στα τελευταίο δεκάλεπτο ο Εθνικός με περισσότερες δυνάμεις κατάφερε να φτάσει στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 13-13, 29-24, 43-44, 55-65

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Γιαβρίδης, Τρούπος): Αγγελίδης 5, Βαλασίδης 1, Γιαβρίδης 19(3), Χατέλος Σ, Αλεξούδης 4, Μπάτσικας 7(1), Τσουρνακάκης, Τσιφλίκογλου 6(2), Αγγέλου, Πασσιάς 9(1), Φυδανίδης 4

ΕΘΝΙΚΟΣ (Κανδύλης Γ.): Σιταρίδης Δ, Σιταρίδης Κ 16(3), Θεολογίδης 4, Αντωνίου 4(1), Φωτιάδης 1, Παπαδούδης 26(2), Μπατμάς 6, Φυσέκης 2, Παπαλαμπίδης 6