Έβρος-Ολυμπιάδα 57-67

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της και δεύτερη εκτός έδρας σημείωσε η ανδρική μας ομάδα, επικρατώντας εύκολα του Έβρου Σουφλίου με 57-67. Το παιχνίδι κρίθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου η Ολυμπιάδα απέκτησε προβάδισμα 17 πόντων (8-25), το οποίο διευρύνθηκε μέχρι το 8-30 του 12ου λεπτού. Από κει και πέρα, ορισμένα διαστήματα χαλαρότητας και μερικά εύκολα λάθη επέτρεψαν στους γηπεδούχους να μειώσουν, χωρίς όμως να απειλήσουν ουσιαστικά. Με τη νίκη αυτή η Ολυμπιάδα σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενη βέβαια και το ρεπό κάποιων ομάδων. Ωστόσο, προκειμένου να συνεχιστούν τα θετικά αποτελέσματα στους δύσκολους αγώνες που ακολουθούν, απαιτείται σαφώς μεγαλύτερη προσπάθεια και σοβαρότητα σε σχέση με τη σημερινή εμφάνιση.

Δεκάλεπτα: 8-25, 26-40, 41-56, 57-67

ΕΒΡΟΣ (Τσιακίρης Στ.): Ποιμενιδης 6, Καραμπατσας 6, Τιακας 17, Τσοκαντας 9, Καραμάτσκος 8, (2), Ναζιρης 6, Τσιροπουλας 5(1)

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Τρούπος Π.): Λιαλιάρης 4(1), Γαλατάς 3, Καραμπατζάκης 7(1), Γιαβρίδης 30(6), Δρούμπαλης 5(1), Γιαμάς, Βλούνταρτσικ 5, Τσιφλίκογλου 4, Κελεπεκίδης 2, Πασσιάς 7, Δελχανίδης, Φυδανίδης