Δημοκρίτειο-Ολυμπιάδα 78-38

Με βαριά ήττα και πρόωρο αποκλεισμό από το θεσμό του κυπέλλου ξεκίνησαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ανδρικής μας ομάδας. Η περσινή φιναλίστ του πρωταθλήματος ομάδα του Δημοκρίτειου ήταν σαφώς καλύτερη, πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ και έφτασε εύκολα στη νίκη με 78-38. Η ομάδα μας, με εξαίρεση μερικά λεπτά στο δεύτερο δεκάλεπτο, δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ανταγωνιστική, αντιμετωπίζοντας αρκετά προβλήματα σε άμυνα και επίθεση. Πλέον η προσοχή της Ολυμπιάδας στρέφεται στο πρωτάθλημα, όπου με την προσθήκη και των υπόλοιπων παικτών (καθώς ήταν αρκετές οι σημερινές απουσίες) φιλοδοξεί σε θετικότερα αποτελέσματα και μια καλύτερη πορεία σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια.

25-9, 48-27, 59-30, 78-38

ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ (Δόλωμα Δ.): Φραντζεσκάκης 2, Κελεπούρης 8, Γιαννακόπουλος 15(1), Πολίτης, Νταγιάντης 11(3), Λάππας 14(2), Ζολώτας 3(1), Χατζηπαυλίδης 11(1), Ρυακιωτάκης 2, Στασινόπουλος 10, Οικονομάκης 2

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Τρούπος Π.): Χαλκιάς, Γαλατάς 3, Καραμπατζάκης 2, Γιαβρίδης 16(4), Κούγκουλος, Καπερδανάκης, Τσιφλίκογλου 2, Κελεπεκίδης 3(1), Αγγέλου, Φυδανίδης 1, Κανδύλης 11