Ολυμπιάδα-Θύελλα Φερών 54-71 (κύπελλο)

Στο πρώτο παιχνίδι για τη νέα αγωνιστική σεζόν, η Ολυμπιάδα ηττήθηκε εντός έδρας από τη Θύελλα Φερών και αποκλείστηκε από το θεσμό του κυπέλλου.

Πολύ καλό επιθετικό πρώτο δεκάλεπτο από την Ολυμπιάδα που προηγήθηκε 23-17. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και το ημίχρονο έληξε 31-30. Στο δεύτερο ημίχρονο, η κυριαρχία της Θύελλας στα ριμπάουντ και το σκοράρισμα μέσα στην ρακέτα, καθώς και η αστοχία των γηπεδούχων στις βολές, έκρινε τον νικητή.

Δεκάλεπτα: 23-17, 31-30 (08-13), 46-49 (15-19), 54-71 (08-22)

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ, (Ξανθίδης Μάριος): Βαργιαμίδης, Τρούπος 3, Σεμπακόπουλος 2, Γιαβρίδης 12 (2), Λανόπουλος 11 (2), Αλεξούδης 8, Αγγέλου, Χατέλος, Παπαδημητρίου 9, Βαλασίδης 2, Καλίφης 7, Θεοδώρου.

ΦΕΡΕΣ, (Σαργιαννίδης Αλέκος): Ντινούδης 3, Παπάζογλου, Αραμιάν 11 (2), Δαβουδάνης 11 (2), Τσοκαναρίδης, Μόκαλης 6 (1), Κατσάνης 2, Λιάκος, Παπαδόπουλος, Μπερμπέρης 11 (1), Σοναβίδης 2, Γεροντίτης 24.