Ηττήθηκαν οι παγκορασίδες

Ήττες για τις παγκορασίδες Α από τον ΓΑΣ Κομοτηνή και τους Πάνθηρες Καβάλας.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ολυμπιάδα 52-48

‘Ηττα στις λεπτομέρειες στην Κομοτηνή απο τον ΓΑΣ με 52-48. Με τη γνωστή πλέον σύνθεση (6 παγκορασίδες Β από τις 9 συνολικά αθλήτριες μας) η ομάδα μας μπήκε δυνατά από το 1ο δεκάλεπτο και είχε τα ηνία του σκορ για 35 λεπτά. Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού η κόπωση και τα φάουλ έδωσαν την δυνατότητα στον γηπεδούχο να φτάσει στην νίκη. Συγχαρητήρια σε όλες τις παίκτριες και των δύο ομάδων.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 5-16, 16-28, 33-39, 52-48.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Γιαβρίδης Μ.): Χονδρού Ε.8, Χονδρού Δ. 5, Αρίκα 7(1), Χονδρού Α. 12, Τσαπάρα 2, Χιδεκίδου 8, Βραχιόλογλου, Αγγελίδη 6, Μαραγκόζη.

Ολυμπιάδα-Πάνθηρες 26-50

Την χειρότερη τους φετινή εμφάνιση πραγματοποίησαν σήμερα οι παγκορασίδες μας και γνώρισαν δίκαια την ήττα από τους Πάνθηρες με 26-50.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-18, 7-30, 14-46, 26-50.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Γιαβρίδης Μ.): Χονδρού Ε. 3, Χονδρού Δ. 2, Καρασάνη Μ., Αρίκα 6(1), Χονδρού Α 11, Τσαπάρα 2, Χιδεκίδου 2, Βραχιόλογλου, Γιαννέλου, Αγγελίδη, Καρασάνη Κ.