Δημοκρίτειο-Ολυμπιάδα 87-78

Σε ένα ματς για γερά νεύρα η ομάδα μας ηττήθηκε στην παράταση από το Δημοκρίτειο στην Κομοτηνή με 87-78. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ (37-34 ημίχρονο). Με την έναρξη του δευτέρου μέρους οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και έχτισαν μια διαφορά που έφτασε μέχρι και τους 14 πόντους(48-34). Στο 4ο δεκάλεπτο οι παίχτες του κόουτς Κανδύλη έδειξαν τεράστια ψυχικά αποθέματα και με μεγάλα σουτ από την περιφέρεια οδήγησαν το παιχνίδι στην παράταση. Στο έξτρα πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν πιο συγκεντρωμένοι και έφτασαν δίκαια στη νίκη.

Το επόμενο Σάββατο η ομάδα μας αντιμετωπίζει εντός την Αγία Βαρβάρα.

Δεκάέπτα: 21-18, 37-34, 52-43, 70-70(κ.α.), 87-78

ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ (Μπούντας Β.): Σαριμπαλίδης 20(3), Αυγερινός 2, Μπέγκο 3(1), Κυριαζής 5, Σκουτέλης 20(1), Στρατάκης 4, Μπελεγράτης 6, Θεοχαρίδης 1, Κοκκίνης, Αγγελίδης, Μερισιώτης 9, Μαρκογιαννάκης 17.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Κανδύλης Γ.): Καραμπατζάκης 2 (3ρ, 1κλ), Παυλίδης 3(1), Δρούμπαλης 6, Γιαβρίδης 26 (6τρ, 4ρ, 4ασ, 3κλ),  Δαβουδάνης 16 (5ρ, 2ασ, 2κλ), Πεταλωτής, Τσιφλίκογλου 5 (1τρ, 6ρ, 2ασ), Ζιούτης 6 (1τρ, 10ρ), Γιαμάς 6 (8ρ), Χαλκιάς 8 (2ρ, 2ασ, 5κ.φ.).