Αίαντας-Ολυμπιάδα 56-64 (κύπελλο)

Τη δεύτερη νίκη της στο θεσμό του κυπέλλου πέτυχε η ομάδα μας νικώντας τον Αίαντα στην Κομοτηνή με 56-64. Από την αρχή του παιχνιδιού οι παίχτες του κόουτς Κανδύλη είχαν το προβάδισμα στο σκορ που έφτασε σε διψήφια διαφορά στο 2ο δεκάλεπτο. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση διαρκείας έφτασαν το ματς στον πόντο αλλά με σουτ από την περιφέρεια η ομάδα μας κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα.

Για την προημιτελική φάση της διοργάνωσης η Ολυμπιάδα θα αντιμετωπίσει την Ασπίδα Ξάνθης εντός έδρας σε ημερομηνία που δεν έχει οριστεί ακόμα.

Δεκάπεπτα: 10-16, 23-34, 42-50, 56-64.

ΑΙΑΝΤΑΣ (Οικονομίδης Δ.): Λιόντος 10(2), Κώτσιος 9, Πασχαλίδης 4, Λοίσιος 10, Κλωνάρας 9(3), Ρούστας 1, Κουναλάκης, Τσιρώνας, Σκοπιανός 4, Τερζίδης 9.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Κανδύλης Γ.): Καραμπατζάκης, Παυλίδης, Δρούμπαλης 10, Γιαβρίδης 13(4), Δαβουδάνης 10(2), Κιουρκτσής, Πεταλωτής, Τσιφλίκογλου 4(1), Ζιούτης 9, Μπολιός 8, Γιαμάς 8, Χαλκιάς 2.